Sobotecký jarmark se letos neuskuteční, ale večírek 21. srpna bude!

Sobotecký jarmark a festival řemesel se kvůli koronavirové krizi přesouvá na příští rok, ale tradiční páteční večírek bude!

Oblíbený festival v Českém ráji, jehož tradice sahá až do roku 1988, se letos neuskuteční. Na tuto akci se každoročně sjíždějí příznivci hudby a tradičního řemesla z celé republiky v počtu blížím se 10 tisícům návštěvníků. Sobotecký jarmark se s téměř 2 stovkami stánků s řemeslným zbožím řadí k největším akcím svého druhu v České republice. Vzhledem k omezení počtu návštěvníků není bohužel reálné celou akci, plánovanou na 21. a 22. 8. 2020 uspořádat. Organizační tým Spolku Jarmark se ale nevzdává a uspořádá 21. 8. 2020 od 18:00 „Páteční večírek v Ráji“, který bude plný skvělé hudby. Na akci vystoupí kapely: Vypsaná Fixa, Benjaming’s Clan a No Talent.

Všechny kapely mají k Sobotce vřelý vztah. Vypsaná Fixa před 8 lety zaplnila celé náměstí. Benjaming’s Clan se svou napumpovanou keltskou hudbou jsou pravidelnými hosty a No Talent s ex-frontmanem skupiny Seven Filipem Šubrem jsou v Sobotce jako doma“

uvedl dramaturg hudební části festivalu Jiří Suchánek

Pořadatelé jsou připraveni na zvýšený tlak na hygienické požadavky i nutnost regulovat počet návštěvníků akce. Zatímco každoročně z výtěžku akce financují veřejně prospěšné aktivity na Sobotecku, tak v letošním roce počítají spíše s ekonomickou ztrátou i díky velmi vstřícně nastavenému vstupnému oproti jiným koncertním akcím.

Předpokládáme, že na konci prázdnin bude povolena kapacita akcí 1.000 – 1.500 osob a tak dáváme do předprodeje za 250 Kč celkem 800 vstupenek. Vstupné jsme nastavili tak, abychom pokryli alespoň nejnutnější náklady“.

upřesnil spolupořadatel akce Jan Janatka

Srdce Soboteckého jarmarku, festival řemesel, není bohužel možné uspořádat a pořadatelé nechtěli akci zmenšovat a ubírat na kvalitě.

Tento krok nás mrzí jak ve vztahu k našim fanouškům, kteří jezdí z celé republiky, tak i k řemeslníkům, kteří často drží zuby nehty krásné profese našich předků. Těšíme se ale na všechny, kdo si budou chtít užít alespoň Páteční večírek v Ráji.“

uvedla předsedkyně Spolku Jarmark Dana Vejnárková

Sobotecký jarmark se vrátí v plné síle 20. a 21. 8. 2021. Vstupenky na Páteční večírek v Ráji bude možné zakoupit v Městském informačním centru v Sobotce nebo v síti Go Out. Bližší info je na www.sobotecky-jarmark.cz.

 

Kontakt pro média: Jiří Suchánek

Jirka.suchanek@seznam.cz

+420 725 187 004


Naši partneři

Město Sobotka

Výlet balónem

RK tisk

Rádio ČERNÁ HORA

© 2022 Spolek Jarmark
Vytvořil Košíček&Kulhánek